Revisorer

Revisorernas uppgift är att vara medlemmarnas ombud och granska styrelsen arbete. Revisorernas väljs precis som styrelsen och valberedningen, på Kongressen. Seko har både förtroendevalda revisorer samt auktoriserade revisorer från PwC. Revisorerna arbetar under hela verksamhetsåret/kongressperioden och granskar verksamheten och ekonomin.

Förtroendevalda revisorer

 

Ordinarie

Mikael Andersson
Mobiltelefon: 070-534 06 56
mikael.andersson@seko.se
Bransch: Vård

Gerardo Berrios Arcaya
Mobiltelefon: 076-213 40 77
gerardo.berrios@seko.se
Bransch: Post

Stefan Zetterlund
Mobiltelefon: 070-724 86 29
stefan.zetterlund@sj.se
Bransch:Trafik

Revisorersättare
1:e ersättare
Magnus Werner
Mobiltelefon: 070-795 72 67
mangewerner@hotmail.com
Bransch: Sjöfolk

2:e ersättare
Kjell-Åke Sommeryd
Mobiltelefon: 070-594 43 97
kjell-ake.sommeryd@teliacompany.com
Bransch: Tele

3:e ersättare
Martin Rapp
Telefon: 010-453 27 98
martin.rapp@stat-inst.se
Bransch: Vård

4:e ersättare
Jonny Eliasson
Mobiltelefon: 073-082 21 77
jonny1eliasson@telia.com
Bransch: Trafik

5:e ersättare
Lars Hägglund
Mobiltelefon: 072-514 53 49
lasse0218@gmail.com
Bransch: Post

6:e ersättare
Patrik Dimfelt
Mobiltelefon: 073-717 27 12
sekopatrik@tele2.se
Bransch: Energi

Auktoriserad revisorer från PwC

Ordinarie revisor Sune Jonsson
Revisor ersättare Birgitta Bjelkberg

Uppdaterad:
Sidansvarig: Organisationsenheten
Kategorier: