Klubbstyrelsen

Tilldelade uppdrag till personer utanför klubbstyrelsen. 

Martin Rapp, förhandlingsansvarig LVU Syd, (seko- ombud SiS ungdomshem Brättegården)

 

  • Frida Strandberg Landin

    Ordförande

    Frida Strandberg Landin

    Telefon: 010 453 4187
    Mobiltelefon: 070 37 222 18

    frida.strandberglandin@seko.se

    Medlemsansvarig och ungdomsansvarig, kommunikatör, PUMA- ansvarig, ingår i verkställande utskottet, VU

    Kommer ursprungligen från SiS ungdomshem Långanäs

  • Peter Kvist

    Förhandlingsansvarig

    Peter Kvist

    Telefon: 010-453 41 09

    Peter.Kvist@stat-inst.se

    Kassör, medlemsansvarig, samt ingår i verkställande utskottet, VU och kampanjgruppen "aldrig ensam"

    Kommer urprungligen från SiS ungdomshem Stigby

  • Nicole Leiringer

    Sekreterare

    Nicole Leiringer

    Telefon: 010 - 453 60 00

    nicole.leiringer@stat-inst.se

    Kommunikatör, ersättare verksamhetsområde VK LVM, PUMA- ansvarig, ingår i verkställande utskottet, VU

    seko- ombud, SiS ungdomshem Östfora.

  • Adham Abu-Sultan

    Vice förhandlingsansvarig

    Adham Abu-Sultan

    Telefon: 0104532375

    adham.abu-sultan@stat-inst.se

    Vice förhandlingsansvarig, ersättare förhandlingsansvar VK/VO Norr. Medlemsansvarig

    Seko ombud, SiS ungdomshem Bärby

  • Mika Erkkonen

    Förhandlingsansvarig LVU Norr

    Mika Erkkonen

    Telefon: 010 - 453 52 12

    mika.erkkonen@stat-inst.se

    Ansvarig förhandlare på verksamhetsområde LVU Norr och ingår i arbetsmijlögruppen,

    seko- ombud SiS ungdomshem Sundbo

  • Rolf Lindqvist

    Förhandlingsansvarig LVM

    Rolf Lindqvist

    Telefon: 010 453 5700
    Mobiltelefon: 073-077 55 23

    rolf.lindqvist@stat-inst.se

    Ansvarig för verksamhetskontoret LVM,  Arbetsmiljöfrågor i riksklubben samt facklig/politisk.

    seko- ombud SiS LVM- hem Rällsögården

  • Jimmy Johansson

    Facklig/politisk ansvarig

    Jimmy Johansson

    Telefon: 010 453 3630

    jimmy.johansson@stat-inst.se

    Försäkringsansvarig, ingår i arbetsmiljögruppen,

    seko- ombud SiS ungdomshem Långanäs

  • Thomas Lindmark

    Arbetsmiljö

    Thomas Lindmark

    thomas.lindmark@stat-inst.se

    ersättare förhandlingsansvar LVU Syd, ingår i arbetsmiljögruppen,

    seko- ombud SiS ungdomshem Nereby

  • Louise Hägglund

    Medlemsansvarig

    Louise Hägglund

    Telefon: 0104535551

    louise.hagglund@stat-inst.se

    Medlemsansvarig och försäkringsansvarig

    Seko- ombud, SiS LVM-hem Renforsen

    (ersättare i styrelsen)

  • Åsa Liljedahl

    Studieansvarig

    Åsa Liljedahl

    Telefon: 0104536000

    asa.liljedahl@stat-inst.se

    Studieansvarig, vice sekreterare

    Seko- ombud, SiS LVM-hem Östfora

    (ersättare styrelsen)

Granskad: