Norrland

I Norrland finns våra kontor i Luleå, Sundsvall och Umeå. Hit vänder du dig vid ändring av dina medlemsuppgifter eller frågor om studier och försäkringar. Är du arbetsgivare och har ett förhandlingsärende ska du också vända dig hit.

Har du som medlem frågor om ditt avtal vänder du dig till Seko Direkt.

Tillhör du Seko Sjöfolk ska du vända dig dit i medlemsfrågor.

  • Torgny Larsson

    Förste ombudsman Luleå

    Torgny Larsson

    Telefon: 0920-23 66 34

    torgny.larsson@seko.se

    Avtalsområdet Kommunikation och Spårtrafik.

  • Assistent Luleå

    Pia Selström

    Telefon: 0920-23 66 52

    pia.selstrom@seko.se

  • Magnus Ekeljung

    Ombudsman Luleå

    Magnus Ekeljung

    Telefon: 0920-23 66 35

    magnus.ekeljung@seko.se

    Serviceområdet Staten och Entreprenadområde Väg och ban.

  • Ombudsman Luleå

    Anders Hjärtström

    Ej i tjänst.

  • Lars Nilsson

    Ombudsman Luleå

    Lars Nilsson

    Telefon: 0920-23 66 33

    lars.nilsson@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban samt Energi.

  • Carina Svensson

    Assistent Sundsvall

    Carina Svensson

    Telefon: 060-64 14 03

    carina.svensson@seko.se

  • Jan Halvarsson

    Ombudsman Sundsvall

    Jan Halvarsson

    Telefon: 060-64 14 15

    jan.halvarsson@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och  ban samt Energi.

  • Mikael Jansson

    Ombudsman Sundsvall

    Mikael Jansson

    Telefon: 063-19 90 82

    mikael.jansson@seko.se

    Serviceområdet Staten.

  • Roger Johansson

    Ombudsman Sundsvall

    Roger Johansson

    Telefon: 060-64 14 05

    roger.johansson.sk4@seko.se

    Kommunikationområdet Spårtrafik, Bemanningsavtalet.

  • Lars Kempe

    Ombudsman Sundsvall

    Lars Kempe

    Telefon: 060-64 14 12

    lars.kempe@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban samt Tele.

  • Agneta Tiger

    Ombudsman Sundsvall

    Agneta Tiger

    Telefon: 063-19 90 86

    agneta.tiger@seko.se

    Försäkringsansvarig

  • Maria Blixt

    Assistent Umeå

    Maria Blixt

    Telefon: 090-10 97 76

    maria.blixt@seko.se

  • Susanna Oscarsson

    Assistent Umeå

    Susanna Oscarsson

    Telefon: 090-10 97 72

    susanna.oscarsson@seko.se

  • Lotta Berge

    Ombudsman Umeå

    Lotta Berge

    Telefon: 090-10 97 71

    lotta.berge@seko.se

    Regionalt skyddsombud.

  • Gunnar Dahlberg

    Ombudsman Umeå

    Gunnar Dahlberg

    Telefon: 090-10 97 75

    gunnar.dahlberg@seko.se

    Kommunikationsområdet och Serviceområdet Staten

  • Lars Jakobsson

    Ombudsman Umeå

    Lars Jakobsson

    Telefon: 090-10 97 93

    lars.jakobsson@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban.

Uppdaterad:
Sidansvarig: Organisationsenheten
Kategorier: