Mellan

Här finns våra kontor i Norrköping och Örebro. Hit vänder du dig vid ändring av dina medlemsuppgifter eller frågor om studier och försäkringar. Är du arbetsgivare och har ett förhandlingsärende ska du också vända dig hit.

Har du som medlem frågor om ditt avtal vänder du dig till Seko Direkt.

Tillhör du Seko Sjöfolk ska du vända dig dit i medlemsfrågor.

  • Lena Johansson

    Förste Ombudsman Örebro

    Lena Johansson

    Telefon: 019-17 76 81

    lena.johansson@seko.se

    Serviceområdet Staten, Telekom, Myndighetsansvarig Specialpedagogiska Myndigheter

  • Ola Brossberg

    Ombudsman Borlänge

    Ola Brossberg

    Telefon: 019-17 76 87

    ola.brossberg@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban, Maskinentreprenad, Telekom, Serviceområdet Staten samt Kommunikationområdet.

  • Ombudsman Gävle

    Håkan Alenius

    Telefon: 026-65 65 82

    hakan.alenius@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban, Maskinentreprenad, Telekom, Serviceområdet Staten samt Kommunikationsområdet Spårtrafik.

  • Calle Hjelmerus

    Ombudsman Gävle

    Calle Hjelmerus

    Telefon: 026-65 65 83

    calle.hjelmerus@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban, Maskinentreprenad, Energi, Serviceområdet Staten samt Kommunikationsområdet Spårtrafik.

  • Christer Lindblad

    Ombudsman Karlstad

    Christer Lindblad

    Telefon: 019-17 76 89

    christer.lindblad@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban, Maskinentreprenad, Energi och Telekom i Värmland.

  • Anders Persson

    Ombudsman Karlstad

    Anders Persson

    Telefon: 019-17 76 86

    anders.persson@seko.se

    Försäkringar, Värmland, Örebro län, Dalarna, Gävleborgs län samt Västmanland.

  • Nina Fridh

    Assistent Norrköping

    Nina Fridh

    Telefon: 011-20 25 71

    nina.fridh@seko.se

  • Pia Håkansson

    Assistent Norrköping

    Pia Håkansson

    Telefon: 011-20 25 72

    pia.hakansson@seko.se

  • Pia Ahlström

    biträdande Förste Ombudsman Norrköping

    Pia Ahlström

    Telefon: 019-17 76 83

    pia.ahlstrom@seko.se

    Entreprenadområdet Väg och ban, Maskinentreprenad samt Energi.

  • Lars Eklind

    Ombudsman norrköping

    Lars Eklind

    Telefon: 011-20 25 63

    lars.eklind@seko.se

    Arbetsmiljö

  • Krister Fredriksson

    Ombudsman Norrköping

    Krister Fredriksson

    Telefon: 011-20 25 61

    krister.fredriksson@seko.se

    Entrepreprenadområdet Telekom, Energi samt Väg och ban

  • Birger Granberg

    Ombudsman Norrköping

    Birger Granberg

    Telefon: 011 20 25 62

    birger.granberg@seko.se

    Entreprenadområdet Telekom, Serviceområdet Staten, Bemanningsavtal.

  • Pia Johannesson

    Ombudsman Norrköping

    Pia Johannesson

    Telefon: 08-454 84 25

    pia.Johannesson@seko.se

    Försäkringar Södermanland och Östergötland.
    Vikarie för Carolin Drott.

  • Malin Blomberg

    Assistent Örebro

    Malin Blomberg

    Telefon: 019-17 41 94

    malin.blomberg@seko.se

  • Barbro Halling

    Assistent Örebro

    Barbro Halling

    Telefon: 019-17 41 93

    barbro.halling@seko.se

  • Joakim Carlsson

    Ombudsman Örebro

    Joakim Carlsson

    Telefon: 019-17 76 84

    joakim.carlsson@seko.se

    Serviceområdet Staten, Samhall samt Entreprenadområdet Telekom.

  • Johan Karlsson

    Ombudsman Örebro

    Johan Karlsson

    Telefon: 019-17 76 82

    johan.karlsson@seko.se

    Tjänstledig till och med 1 oktober 2017.

  • Willy Claesson

    Ombudsman Örebro

    Willy Claesson

    Telefon: 019-17 76 85

    willy.claesson@seko.se

    Kommunikationsområdet, Bemanningsavtalet Örebro län, Värmland och Västmanland.

  • Esa Rosendahl

    Ombudsman

    Esa Rosendahl

    Telefon: 019-17 76 80

    esa.rosendahl@seko.se

    Regionalt skyddsombud.

Uppdaterad:
Sidansvarig: Organisationsenheten
Kategorier: